Loading color scheme

Pokud budete mít tento požadavek, tak už při prodeji uzavřeme smlouvu o budoucí smlouvě, kde přesně specifikujeme kdy a za jakých podmínek můžete byt odkoupit zpět. Budete mít tedy právní jistotu v podobě uzavřené smlouvy.

Nejprve si promluvíme podrobně o Vašich představách a očekáváních a budeme hledat model spolupráce, který Vám bude vyhovovat a nám bude dávat smysl. Poté, co se domluvíme na všech okolnostech a podmínkách transakce, advokátní kancelář připraví potřebné smlouvy (podle situace zejména kupní smlouvu, nájemní smlouvu, případně smlouvu o smlouvě budoucí apod.) ty si odsouhlasíme, podepíšeme a podáme návrh na vklad do katastru nemovitostí. Za cca 3 týdny dojde k provedení vkladu vlastnického práva a stáváme se vlastníky bytu. Vy dostanete za byt peníze a bydlíte dále na základě nájemní smlouvy. Další okolnosti už záleží na konkrétní dohodě a jsou popsány v uzavřených smlouvách.

Peníze vyplácíme po úspěšném provedení vkladu do katastru nemovitostí, nebo pokud spěcháte, první část po podpisu kupních smluv a doplatek poté po provedení vkladu na katastru nemovitostí.

Záleží na poměru mezi hodnotou nemovitosti a zůstatku dlužné částky hypotéky. Pokud je tam dostatečný  prostor, můžeme případ realizovat buď tak, že hypotéku při koupi doplatíme, nebo ji přebereme na sebe. Každopádně musíte počítat s tím, že Vám vyplatíme kupní cenu sníženou o výši Vaší dlužné částky.

Ano, dluhy jdou vyplatit i těsně před dražbou. Ale je potřeba v takové situaci jednat rychle, aby byl čas připravit smlouvy a na všem se dohodnout.

Ano, odkupujeme běžně i podíly na nemovitostech, záleží ale na konkrétní situaci. Zavolejte nám, sejdeme se a probereme Vaši situaci detailněji.

Určitě, tyto případy řešíme. Byt od Vás odkoupíme  a Vy v něm můžete zůstat jako nájemníci  rok nebo dva, jak budete potřebovat.

Jak to funguje:

První kontakt

Telefonicky se spojíme a probereme Vaši situaci a to, zda a jak Vám můžeme pomoci.

Osobní kontakt

Osobně se setkáme a probereme podrobně veškeré podmínky spolupráce.

Ocenění nemovitosti

Oceníme Vaši nemovitost a dáme Vám konkrétní finanční nabídku s podrobnými parametry.

Návrhy smluv

Pokud se na spolupráci domluvíme, připravíme návrhy smluv, které si můžete v klidu prostudovat nebo zkonzultovat s Vašim právním zástupcem.

Podpis smluv

Podepíšeme smlouvy,  uhradíme dohodnutou cenu a podáme návrh na vklad do katastru nemovitostí.

Převod nemovitosti

Dojde k převodu nemovitosti, Vy máte peníze a podepsanou nájemní smlouvu a bydlíte dál jako doposud.